Tomuto psíkovi niekto vyplálil oči: Polícia zasiahla, iba 16-ročný mladík smeruje pred súd

0
44

Pár dní pred koncom roka 2019 otriasol slovenskou verejnosťou prípad neuveriteľnej krutosti, kedy bol v osade v obci Malcov, okres Bardejov, nájdený malý dezorientovaný pes s poranenými očami. Podľa prvotných informácií mal mať pes oči vypálené žieravinou alebo vylúpené.

Psa, ktorý dostal meno Oskar, našlo Občianske združenie Druhá šanca Bardejov – Druhá šanca – OSKAR. Po podaní trestného oznámenia policajt Obvodného oddelenia PZ v Kurove začal trestné stíhanie. Profesionálna práca polície viedla k vzneseniu obvinenia a návrhu na podanie obžaloby za prečin týrania zvierat a to zvlášť krutým a surovým spôsobom konkrétnej osobe – mladistvému K. B. (narodený v roku 2004) z osady v obci Malcov.

Prokurátor sa s návrhom stotožnil a celá vec sa aktuálne nachádza na príslušnom okresnom súde.

„Chceli by sme veľmi pekne poďakovať za profesionálny a úžasný prístup príslušníkov polície na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Kurove, ktorý viedol k vypátraniu páchateľa tohto ohavného činu,“ povedala predsedníčka OZ Druhá šanca Bardejov.

Prípadom sa zaoberal aj odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia PZ.

Týmto by sme zároveň chceli vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie o týraní zvierat alebo majú podozrenie z týrania zvierat, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili polícii.

zdroj: Polícia SR

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno