ISSN 1337-8481

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM| Zhorelo 350 balíkov slamy

V skorých ranných hodinách na linku tiesňového volania bol oznámený požiar slamy na poli pred mestom Veľký Šariš v smere na mesto Prešov (v tesnej blízkosti cyklistického chodníka).

Na miesto boli okamžite vyslané všetky potrebné záchranné zložky. Horel stoh slamy tvorený jednotlivými balíkmi naukladanými do pyramídy.  Následkom požiaru došlo k uhoreniu a znehodnoteniu 350 kusov balíkov slamy. Páchateľ svojím konaním úmyselne zničil a poškodil cudziu vec a spôsobil tak škodu  vo výške  takmer 9.000,-Eur. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Veľký Šariš začal v prípade trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie cudzej veci. Zákon pre páchateľa tohto trestného činu stanovuje trestnú sadzbu  odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky.

Obvinený z krádeže defibrilátora

Popradský vyšetrovateľ viedol trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom poškodovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, z ktorého na základe dôkaznej situácie bolo vznesené obvinenie 27 ročnému Matejovi z Ružomberka.

Ružomberčan v stredu (27.05.2020) pár minút pred polnocou v Poprade, pri budove SAD vzal  zo stojanu  automatický defibrilátor. Ten  bol  v tom čase neuzamknutý a teda voľne dostupný. Prístroj neplánoval použiť na pomoc inému. Škoda, ktorú spôsobil bola vyčíslená na  1.700,-Eur. Už pár minút po čine bol muž príslušníkmi Mestskej polície Poprad, obmedzený na osobnej slobode a odovzdaný poverenému príslušníkovi Obvodného oddelenia Policajného zboru Poprad,  ktorý  muža zadržal a umiestnil do cely policajného zaistenia.  Obvinenému mužovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

 

Ponechané zostatky zvierat

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku vedie trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávnené nakladanie s odpadmi, ku ktorému došlo na jednom z pozemkov v katastrálnom území obce Nová Polianka.

Ide o lesný pozemok, na ktorom doposiaľ neznámy páchateľ ponechal živočíšne vedľajšie produkty a to kadávery  hospodárskych zvierat a poľovnej zveri. Predpokladané náklady na odstránenie, prepravu a zneškodnenie odpadu predstavujú sumu  400,-Eur. Zákon pre páchateľa takéhoto trestného činu stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články