nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Horkýže Slíže odohrali svoj koncert v SEREDI

Obdobie pandémie koronavírusu zapríčinilo, že kultúra na celom Slovensku musela ísť na dlhé týždne bokom. Kapely a sólo speváci rušili svoje živé koncerty a divákov bavili iba prostredníctvom obrazoviek. Po uvoľnení bezpečnostných opatrení nariadených vládou SR, zorganizoval Dom kultúry v Seredi koncert jednej z najznámejších kapiel na Slovensku: Horkýže Slíže.

Pôvodne sa koncert mal konať v múzejnej záhrade za účasti divákov iba v počte 99. Priaznivý vývoj koronavírusu ale umožnil koncom júna presunúť vystúpenie na amfiteáter s rozšíreným počtom 500 divákov. To samozrejme fanúšikov potešilo, nakoľko so zvýšeným počtom publika sa znížila aj cena vstupného.

Kapelu nikomu netreba bližšie predstavovať, možno iba spomenieme, že táto slovenská skupina vznikla v roku 1992 v Nitre. Jej štýl sa postupne s vydávaním albumov menil, od tvrdého rocku s humornými textami, neskôr na soft rock s nemenej vtipnými skladbami, no dá sa všeobecne klasifikovať ako comedy rock, aj punk rock. Počas svojej kariéry vydali 12 úspešných albumov. Na Slovensku má kapela tisíce fanúšikov, ktorí sa tešia z každej jednej novinky v jej repertoári.

Svoje vystúpenie hudobníci začali o 20:30 hodine a odohrali takmer 2-hodinový koncert. Počas vystúpenia zahrali svoje najväčšie hity a mnohí fanúšikovia počas koncertu spolu s kapelou spievali, skákali aj kričali. Na záver bol samozrejme aj prídavok. Za celý vynikajúci koncert skupina dostala obrovský potlesk.


Ďalšie články