ISSN 1337-8481

PRÁVE TERAZ: Tragická nehoda na R1 pri Pate – AKTUALIZOVANÉ

Pata / Rýchlostná komunikácia R1 / Práve v týchto chvíľach záchranári na rýchlostnej komunikácii R1 v smere od Nitry do Trnavy na úrovni obce Pata odstraňujú následky vážnej dopravnej nehody. Rýchlostná komunikácia v smere od Nitry do Trnavy je odstavená kompletne a premávka od križovatky Báb po výjazd na R1 z Paty je presmerovaná cez centrum obce. V obci sa vytvárajú kolóny a treba tu počítať so zdržaním.

Dopravná nehoda si vyžiadala zásah všetkých záchranárskych zložiek vrátane vrtuľníka záchrannej zdravotnej služby ATE, ktorý pristál na rýchlostnej komunikácii.

Bližšie informácie prinesieme po ich získaní od záchranárskych zložiek.

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa KR PZ Trnava

TRAGICKÝ ZAČIATOK LETNEJ SEZÓNY NA R1 ZOMRELA SPOLUJAZDKYŇA

Ďalšie dve osoby z auta Honda Acord sa zranili. Na mieste zasahovali leteckí záchranári.

Podľa prvotných informácií mal vodič z Hondy z nezistených príčin naraziť do dodávky, ktorá bola pre poruchu núdzovo odstavená pri pravom okraji cesty.

Policajti sú na mieste, zisťujú okolnosti a presné príčiny tragickej nehody.

Nehoda sa stala v 23 km pri výjazde na obec Pata. Cesta je v smere na Trnavu úplne uzavretá. Úseku cesty sa radšej vyhnite.

Jazdite opatrne a zodpovedne!

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa Prezídia HaZZ

Hasiči zo Serede a Nitry momentálne zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na 23. kilometri rýchlostnej cesty R1 v k.o. Pata, okres Galanta. Pri nehode došlo k zrážke osobného motorového vozidla a dodávky, pričom následkom nehody utrpeli dve osoby zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči vyslobodili zakliesnenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc, havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru a vykonávali resuscitáciu zranej osoby až do príchodu RZP. Resuscitovaná osoba sa momentálne nachádza v opatere ZZS. Na mieste zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Rýchlostná cesta je momentálne uzavretá v oboch smeroch.

Napriek dlhej snahe zasahujúcich zložiek sa osobu nepodarilo oživiť. Dopravná nehoda osobného vozidla a dodávky, ktorá sa stala na 23. kilometri rýchlostnej cesty R1 si tak vyžiadala život jednej osoby, ďalšie dve osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu.

– – –

AKTUALIZOVANÉ  03.07.2020 – tlačová správa vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE

Posádka leteckých záchranárov si po pristátí na ceste v blízkosti dopravnej nehody prevzala od zasahujúcich pozemných záchranárov do svojej starostlivosti 35-ročného pacienta. S poranením viacerých častí tela bol v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený do FN v Trnave.

 

 

 

Fotografie HaZZ:

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články