Vodič auta mal oslovovať s ponukou na zárobok 9-ročné dievčatá v Sládkovičove a možno aj v Galante a Seredi

0
451

Sládkovičovo /Galanta/ Sereď / Na sociálnej sieti sa iba niekoľko dní dozadu objavilo upozornenie vystrašenej mamičky zo Sládkovičova, ktorej dcéra a jej kamarátka mali byť na ulici oslovené vodičom osobného auta, ktorý im mal ponúkať možnosť zarobiť si. Keďže ide o 9-ročné dievčatá, takáto ponuka nemôže veštiť nič dobré a tieto zareagovali správne a od vodiča utiekli. Správne zareagovala aj mamička jedného z dievčat, ktorá okamžite na sociálnu sieť dala upozornenie pre ostatných rodičov a následne prípad nahlásila polícii.

Status mamičky z FB je takýto:

„Rodicia davajte prosim pozor na svoje deti. Dnes medzi 17:00 a 20:00 sa na cukrovarskej ulici motalo cierne auto znacky WV z Ga spz. Zastavilo pri mojej dcere s kamaratkou. Neaky chlap sa ich pytal ze kde je Galanta a potom ci si nechcu zarobit. Dievcata maju iba devät rokov podotykam. Nastastie dievcata boli pred brankou a hned utekali dovnutra, vedia ze s cudzimi ludmi sa nesmu bavit ani sa priblizovat. Zajtra idem a policiu nech prezru zaznam s kamery. Poprosim o zdielanie nech su rodicia aj deti opatrny a davaju pozor na svoje deti. Dakujem za kazde zdielanie“.

Obdobné prípady (zatiaľ nie je známe či rovnakého vodiča) mali byť podľa diskusie na FB zaznamenané aj v Galante a v Seredi.

Za účelom potvrdenia predmetných informácií a zistenia či sa nejedná o hoax sme najskôr kontaktovali samotnú mamičku, autorku upozornenia zo Sládkovičova a následne políciu.

Stanovisko polície je takéto:

„Na Obvodné oddelenie PZ Sládkovičovo nám uvedená vec bola nahlásená. Oznámenie sme prijali ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a vykonávame jeho objasňovanie. Zo záznamov z mestských kamier sme identifikovali vozidlo a jeho držiteľa predvolali k podaniu vysvetlenia. Na obvodných oddeleniach v Galante a Seredi udalosť hlásenú nemáme“.

Mamička, ktorá predmetnú vec nahlásila na polícii konala mimoriadne obozretne a správne. Nie je isté o čo konkrétne vodičovi oslovujúceho takto mladé dievčatá išlo, snáď to zistí vyšetrovanie polície. Treba ale uviesť, že presne takto by sa mali správať všetci rodičia a to nielen v takto citlivých veciach, ale aj v iných prípadoch, kde vidia možnosť porušenia zákona. Tým skôr, ak sa jedná o riziko spojené s deťmi.

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno