ISSN 1337-8481

Budovy v Milexe sú plné odpadu a rozpadajú sa

Sereď / Areál bývalého Milexu vzhľadom na jeho stav je možné porovnávať s mestečkom Pripjat v Černobyle. Túto nehnuteľnosť v rozklade už viac ako desať rokov vidí každý, kto prechádza po rýchlostnej komunikácii  R1 medzi Nitrou a Trnavou okolo Serede. Dá sa dokonca povedať, že práve táto z časti už rozobraná  budova sa stala rovnakým symbolom mesta pre okoloidúcich vodičov a cestujúcich, ako halda odpadového lúženca po NHS.

V objektoch Milexu  dnes žijú hlavne bezdomovci (aj keď v zimných mesiacoch ich je tu podstatne viac) a potkany. Tých je možné vidieť prakticky stále. V množstve odpadkov všetkých druhov majú pre život vytvorené výborné podmienky.

Sobotný podvečer sme sa s Mirom a fotoaparátmi v rukách išli pozrieť na aktuálny stav dnes už v podstate voľne prístupného objektu. Na objekte totiž chýba časť brány, prakticky všetky okná a ohrada.

Umelo vytvorené kóje bezdomovcami vykurované jednoduchými a skutočne nebezpečnými vykurovacími telesami sú vyhorené a ak nepríde k predaju jednotlivých objektov iným vlastníkom a k oživeniu objektu, tento sa rozpadne úplne. Dovtedy v zimných mesiacoch reálne hrozí, že spiaci bezdomovci v kójach pozbíjaných z toho, čo nájdu po okolí zhoria.

Teraz v lete boli “doma” iba dvaja bezdomovci, ktorých sme zastihli na odchode asi do mesta. Postele zostali rozostlané a nevadilo im ani, že odchádzajú a my zostávame. Evidentne nám dôverovali…

Prinášame aktuálny stav, ktorý bude možné porovnať so stavom so začiatku roka, kedy sme reportáž urobili spolu so synom Denisom.

                        

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články