piatok, 25. septembra, 2020
ISSN 1337-8481

Ministerstvo vnútra SR spustilo proces výberového konania na prednostov 15-tich okresných úradov

MV SR |MM| Dnes, 13. augusta 2020 spustil rezort vnútra proces výberového konania na zvyšných 15 neobsadených postov prednostov okresných úradov.

Na stránke http://www.minv.sk/?prednosta-vyber nájdu potenciálni uchádzači všetky dôležité informácie o tom, ako sa môžu do procesu výberového konania zapojiť. Od uchádzačov požadujeme minimálne trojročnú skúsenosť s riadením kolektívu pracovníkov (minimálne 15 ľudí), minimálne dvojročnú skúsenosť s prácou v štátnej alebo verejnej správe a trestnú a morálnu bezúhonnosť.

Kandidáti vyplnia prostredníctvom krátkeho formulára všetky požadované informácie a následne ich odošlú cez webovú stránku rezortu. Každá prihláška musí obsahovať titul, meno a priezvisko, životopis a profesijnú víziu, ktorú chce kandidát ako prednosta v rámci svojej funkcie realizovať. Takto vyplnené prihlášky môžu záujemcovia zasielať do 30. augusta 2020.

Pri výbere prednostov kladie rezort dôraz na maximálnu mieru profesionality a transparentnosti. Z tohto dôvodu vznikla odborná komisia zložená z vedúcich pracovníkov ministerstva vnútra SR a Úradu vlády SR. Miesto v komisii rezort ponúkol aj mimovládnej organizácii Transparency International Slovensko. Hoci našu ponuku privítala a ocenila, uviedla, že sa z kapacitných dôvodov nebude môcť do procesu zapojiť.

Komisia posúdi všetky doručené žiadosti a vybraní kandidáti, ktorí splnia požadované náležitosti, budú prizvaní na samostatné vypočutia. Rezort vnútra odhaduje, že všetky vypočutia kandidátov by mohli byť uzatvorené do konca septembra 2020. Víťazní kandidáti budú následne odporučení ministrovi vnútra na vymenovanie.

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články