nedeľa, 27. septembra, 2020
ISSN 1337-8481

Ľudí pracujúcich v prvej línii počas pandémie vláda odmení

Úrad vlády SR |MM|  Pre policajtov, hasičov, vojakov, zdravotné sestry, lekárov či pracovníkov domovov sociálnych služieb štát vyčlení 50 miliónov eur. Rezortní ministri by sa do týždňa mali dohodnúť, komu aká odmena bude udelená. Informoval o tom premiér Igor Matovič.

„Rozhodli sme sa odmeniť tých ľudí, ktorí v prvej línii boli ohrození na živote. To znamená prichádzali do kontaktu s ľuďmi, ktorí mohli byť pozitívni, a tým pádom riskovali svoje životy,“ povedal predseda vlády v piatok 14. augusta na tlačovej besede.Predpokladá, že odmena pre jedného zamestnanca či príslušníka by mohla byť medzi 300 až 500 eur.

Vláda rozdelí odmeny medzi týchto ľudí aj na základe doterajších ekonomických a zdravotných výsledkov boja s koronakrízou. Slovenská ekonomika sa podľa údajov Štatistického úradu SR v 2. štvrťroku prepadla o 12,1 percenta, čo je tak podľa analytikov, ako i premiéra a štátneho tajomníka Ministerstva financií SR Marcela Klimeka menej, ako sa očakávalo.

 

  1. Na predavacov sa akosy pozabudlo oni nepracovali v prvej linii bez nich by sme boli ohlade aj im patri vdaka a aj nejaka financna odmena

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články