Prvé miesto na Majstrovstvách Slovenska vo Weightedu

0
124

Veronika Greinerová z CalistheniX Sereď získava jedno ocenenie za druhým. Táto talentovaná športovkyňa vlani získala bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v Rusku a tento rok si pripísala prvenstvo na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Street Workoute. No jej úspechy zdá sa pokračujú ďalej a Veronika prekonáva samú seba.

Dôkazom sú nedávne Majstrovstvá Slovenska vo Weighted. Ako Veronika hovorí, na túto súťaž nešla s cieľom súťažiť ale iba si užiť workoutový zraz, trénovať Freestyle a podporiť ostatných súťažiacich. Na to, aby sa ale otvorila určitá kategória, museli byť v jednej kategórii minimálne traja účastníci. No a v družstve žien boli iba dve súťažiace a tak bola Veronika oslovená, aby súťažila aj ona. Hoci mala obavy, nakoľko Weighted cvičí iba minimálne, povedala si, že dievčatá nesklame a do súťaže pôjde naplno.

 

Weighted je disciplína, kde sa cvičí výhradne s vlastným telom ale so zaťažou. Na Majstrovstvách Slovenska u žien stanovili závažia: +8 kg na zhyb, +16 kg na kľuk na bradlách (dip) a +12 kg na drep na jednej nohe. Verinikine opakovania boli 9 zhybov, 9 dipov a 5 uznaných drepov na jednej nohe (z 8). Práve táto zostava priniesla Veronike prvé miesto začo jej patrí veľká gratulácia.