nedeľa, 27. septembra, 2020
ISSN 1337-8481

AKTUÁLNE: NAKA opäť zasahuje proti korupcii – AKTUALIZOVANÉ

Národná kriminálna agentúra v týchto chvíľach zasahuje na viacerých miestach v Bratislave v súvislosti s rozsiahlou korupčnou trestnou činnosťou.

Ide o akciu “Contract”.

Viac informácií poskytneme, keď to procesná situácia dovolí.

zdroj: Polícia SR

 

Akcia NAKA: "Contract"

ZÁBERY ZO ZÁSAHU NAKA: ELITNÍ POLICAJTI OBVINILI DVOCH MUŽOV, KTORÍ CHCELI PODPLATIŤ ŠTÁTNEHO TAJOMNÍKANa viacerých miestach v Bratislave dnes zasahovala národná kriminálna agentúra. Ide o protikorupčnú akciu s krycím názvom CONTRACT. Počas akcie sme zadržali dvoch obvinených z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Prehľadali sme tiež priestory zainteresovaných firiem. Obvinení sa mali skutku dopustiť ako spolupáchatelia. Mali sa pokúsiť podplatiť štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému mu mali sľúbiť 5% z hodnoty projektu, alebo 60.000,- Eur v hotovosti. Ide o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (UKSÚP) v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP – komplexný projekt pre manažment údajovʺ v hodnote 1.497.614,40,- Eur.Štátny tajomník, Ing. Martin Fecko s políciou spolupracoval a k odovzdaniu úplatku nedošlo.Obvineným Petrovi Ch. a Miroslavovi S. hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov. O prípadnom podnete na ich väzbu vyšetrovateľ rozhodne po vykonaní potrebných procesných úkonov, ktoré naďalej prebiehajú.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 16. September 2020

 

AKTUALIZOVANÉ – doplnenie správy Prezídia PZ SR

Počas akcie sme zadržali dvoch obvinených z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Prehľadali sme tiež priestory zainteresovaných firiem.

Obvinení sa mali skutku dopustiť ako spolupáchatelia. Mali sa pokúsiť podplatiť štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému mu mali sľúbiť 5% z hodnoty projektu, alebo 60.000,- Eur v hotovosti.

Ide o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (UKSÚP) v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP – komplexný projekt pre manažment údajovʺ v hodnote 1.497.614,40,- Eur.

Štátny tajomník, Ing. Martin Fecko s políciou spolupracoval a k odovzdaniu úplatku nedošlo.

Obvineným Petrovi Ch. a Miroslavovi S. hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.

O prípadnom podnete na ich väzbu vyšetrovateľ rozhodne po vykonaní potrebných procesných úkonov, ktoré naďalej prebiehajú.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články