nedeľa, 27. septembra, 2020
ISSN 1337-8481

Policajné správy z Trenčianskeho kraja

KR PZ Trenčín |MM|  29-ROČNÝ CUDZINEC OBVINENÝ ZO  ZNÁSILNENIA

Vyšetrovateľ z Považskej Bystrice  vzniesol obvinenie vo veci   zločinu  znásilnenia spáchaného v štádiu pokusu  voči  29-ročnému mužovi.

Obvinený muž  mal  začiatkom septembra napadnúť ženu, ktorú hodil na zem a mal sa ju pokúsiť znásilniť. Žena sa začala brániť, pričom nedošlo k znásilneniu. Poškodená utrpela zranenia s dobou liečenia viac ako 7 dní.

Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby.

 

 

CYKLISTA RÁNO NAFÚKAL 1,23 PROMILE ALKOHOLU V DYCHU

Policajti z Púchova riešia prípad, kedy 45-ročný muž z okr. Púchov  mal  jazdiť  v utorok     15. septembra v čase cca o 07.00 hod. na svojom horskom bicykli v Púchove, časť Vieska-Bezdedov, pričom bol policajnou  hliadkou kontrolovaný  a podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,59 mg/l (1,23 promile) alkoholu v dychu.

 

Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla platí zákaz požívania alkoholu. Avšak podľa zákona platí výnimka pre cyklistov, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov.  Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu. Mimo týchto území je tolerancia nulová. Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články