nedeľa, 27. septembra, 2020
ISSN 1337-8481

Vodič mal v krvi viac ako 1,5 ‰ alkoholu a v aute tri maloleté deti

KR PZ Bratislava |MM|  ANI NÁRAZ DO INÉHO VOZIDLA A NÁSLEDNE DO ZVODIDIEL NA DIAĽNICI MU NEZABRÁNILI V ĎALŠEJ JAZDE. DIAĽNIČNÍ POLICAJTI UŽ ÁNO. 


Včera v popoludňajších hodinách došlo na 7 km diaľnice D1 v smere do Bratislavy k dopravnej nehode dvoch vozidiel. Podľa doterajších informácií vodič vozidla Ford S-Max počas jazdy na uvedenom úseku diaľnice pravdepodobne neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a narazil do vozidla Dacia. Po náraze sa vozidlo zn. Ford odrazilo a narazilo do oceľových zvodidiel, pričom aj po tomto náraze vodič v jazde – so značne poškodeným vozidlom pokračoval. V krátkom čase sa na miesto dostavila hliadka diaľničnej polície, ktorá v ďalšej jazde vozidlu Ford zabránila.


Vodič sa voči policajtom správal vulgárne a agresívne a to aj v prítomnosti troch maloletých detí, ktoré sa nachádzali vo vozidle. Nakoľko vodič ťažšie artikuloval a javil známky požitia alkoholu, policajti ho podrobili dychovej skúške. Tá skončila s výsledkom 0,75 mg/l alkoholu, opakovaná skúška s výsledkom 0,79 mg/l čo predstavuje 1,65 promile. Z dôvodu agresívneho správania vodiča voči hliadke PZ boli voči mužovi použité donucovacie prostriedky a následne bol obmedzený na osobnej slobode. Až do príchodu RZP sa o maloleté deti postarali diaľniční policajti a neskôr pracovníci RZP. Muž bol eskortovaný za účelom vykonania potrebných úkonov na príslušné policajné oddelenie a po ich vykonaní umiestnený v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní.


V súvislosti aj s týmto prípadom opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol, alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články