Výcvik modulu pozemného hasenia – skupina Západ

0
80

Prezídium HaZZ |MM|   Začiatkom týždňa uskutočnilo OR HaZZ v Pezinku výcvik členov Modulu pozemného hasenia – skupina Západ. Výcvik sa uskutočnil v horskom prostredí Malých Karpát v lokalite lyžiarskeho strediska na Pezinskej Babe. Cvičenia sa zúčastnili príslušníci z Okresného riaditeľstva HaZZ v Pezinku a príslušníci HaZÚ z Bratislavy zaradení do modulu pozemného hasenia s terénnymi vozidlami Nissan, Kia, Toyota 6×6, štvorkolka a šesťkolka Ranger, Tatra Phoenix s kontajnerom a výbavou modulu.

Výcvik bol rozdelený na dve časti :
1. V prvej časti sa uskutočnil nácvik tvorby jazierkového systému hasenia a dopravy vody v horskom teréne. Na vodnom zdroji, ktorý slúži v zimnom období na zasnežovanie zjazdovky, bolo vybudované čerpacie stanovisko a od neho bolo postupne vybudovaných sedem jazierok pozdĺž zjazdovky, v najvyššom bode bolo umiestnené vozidlo Toyota 6×6.

2. Druhá časť výcviku bola situovaná v oblasti Rudných baní – v prieskumnej štôlni (Trojanova štôlňa), ktorá má dĺžku cca 5 až 6 km. Príslušníci si tu precvičili záchranu osoby uviaznutej v štôlni a jej transport pomocou nosidiel.

Foto: HaZZ

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno