Slováci pomáhali aj v čase pandémie. Po celom Slovensku prebehol Týždeň dobrovoľníctva. Aj v Nitrianskom kraji sme zažili DOBRO.

0
17

Za netradičných podmienok v dôsledku koronavírusu sa na Slovensku po 12. raz
uskutočnila kampaň, ktorá dala komukoľvek príležitosť vyskúšať si dobrovoľnícku činnosť a priniesť dôkaz dobra do svojho okolia.

Celoslovenská kampaň Týždeň dobrovoľníctva sa skončila. Takmer dve stovky organizácií aj tento rok otvorili množstvo jednorazových dobrovoľníckych príležitostí, vďaka ktorým si mohol ktokoľvek na Slovensku vyskúšať, aké je to byť dobrovoľníkom. Výsledkom je, že 2778 dobrovoľníkov odpracovalo 7606,5 dobrovoľníckych hodín.

Aj v Nitrianskom kraji sa Týždeň dobrovoľníctva uskutočnil takmer v zaužívanej podobe, aj keď bezpečnostné opatrenia boli sprísnené. 16 organizácii umožnilo záujemcom zapojiť sa do balenia zdravotníckeho materiálu, zbierky potravín, prípravy divadelného festivalu, upratovania exteriérov i interiérov a pod..
Spolu 812 dobrovoľníkov venovalo 987,5 hodín svojho času. Ďalší dobrovoľníci boli v
kraji zapojení do podujatia Naše Mesto.

Napriek nie priaznivým okolnostiam sme veľmi vďační, že tento ročník Týždňa
dobrovoľníctva priniesol veľa zaujímavých spoluprác, ochotných rúk a otvorených sŕdc.
Chuť nezištne pomáhať bola, je a vždy bude v Nitrianskom kraji a z toho sa veľmi tešíme. Všetkým dobrovoľníkom i organizáciám či školám ďakujeme.“ hodnotí uplynulý týždeň Andrea Kosír Hugáňová, koordinátorka akcie v kraji.

Týždeň dobrovoľníctva bol podporený Nadáciou Slovenskej sporiteľni a v spolupráci
s Mestom Nitra a Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií.

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno