Na absenciu priechodu pre chodcov cez SOL upozornila obyvateľka mesta dávno

0
45

Sereď / Ešte svietilo slniečko a nezodpovední dovolenkári riskovali infikovanie sa koronavírusom v Chorvátsku, keď nám do redakcie  čitateľka SOL pani Václavíková poslala fotografie dokumentujúce neodpratanie zbytkov stavebného materiálu z chodníka na Hviezdoslavovej ulici. Zároveň pripomenula, že na konci ulice nie je priechod pre chodcov. V tej súvislosti sme teda ešte v auguste napísali toto:

„Ďalším problémom ale je bezpečnosť ľudí ktorí prídu na koniec chodníka a majú záujem dostať sa na druhú stranu cesty. Absentuje tu totiž priechod pre chodcov. Ľudia idúci na železničnú stanicu tak musia križovať cestu bez priechodu a akéhokoľvek označenia.

Dokedy budeme čakať na inde úplne normálne – pre bezpečnosť ľudí štandardné dopravné značenie?

Na železničnú stanicu denne chodia stovky študentov a detí, ktoré cestujú do školy. Začneme problém riešiť až keď príde k tragédii?

V lete sme uverejnili tieto dve fotografie zaslané čitateľkou.

Síce tento týždeň nezrazilo dieťa a ku kolízii došlo o cca 30 či 50 metrov ďalej, no pointa je tá istá. Čakali sme na tragédiu? Nezvýšil by vodič pozornosť, keby sa autom blížil k vyznačenému priechodu pre chodcov?

Nuž, je veľa vecí, na ktoré upozorňujeme a vedenie mesta ako aj poslanci MsZ majú pocit, že sú najmúdrejší, nenahraditeľní a jedine ich (NE)konanie je správne. Teraz ale ku kolízii chodca s autom došlo. Naozaj sa nenájde nik konkrétny, kto by za tento trestuhodný stav verejne prijal a niesol zodpovednosť?

Nenapadne  poškodenej ale aj vodičovi pýtať sa, ako je možné, že na takto chodcami frekventovanom úseku  nie je priechod pre chodcov?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno