ISSN 1337-8481

Neohlásené zhromaždenie v hlavnom meste

Dnešné neohlásené zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov v niektorých prípadoch i pod vplyvom alkoholu.
Zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa dokonca zranili navzájom a to tým, že jeden z prítomných ju vhodil medzi zhromaždených. Obyvatelia centra Bratislavy a náhodní okoloidúci sa obrátili so žiadosťou o pomoc na Policajný zbor. Viaceré protiprávne konania zúčastnených osôb prerušila poriadková jednotka, ktorá vytvorila kordón na prehradenie priestoru. Keďže útočníci od tohto konania opakovane neupustili poriadková jednotka použila donucovacie prostriedky a to slzotvorný plyn a špeciálnu vodnú striekačku na obnovenie verejného poriadku. Na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci PZ.
Neohlásené zhromaždenie sa konalo v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovania osôb v skupinách viac ako 6 ľudí ako aj z dôvodu nedodržiavania ďalších mimoriadnych opatrení, preto sa z miesta zhromaždenia ultrapravicových radikálov stalo bezpečnostné riziko, hroziace epicentrum novej vlny nákazy koronavírusom.
Polícia na mieste zadržala niekoľko osôb. Viac informácii poskytneme keď to situácia umožní.
zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články