ISSN 1337-8481

Na COVID-19 pozitívny Kmeťo nahovoril video o svojom zdravotnom stave a následne zomrel

Vo veci šírenia a nebezpečnosti koronavírusu COVID-19, od zhruba februára tohto roku bolo toho v médiách popísaného hodne. Prvú vlnu Slovensko vďaka disciplinovanosti občanov a uzatvorenia ekonomiky “prežilo” relatívne dobre. Mimoriadne dobre určite z pohľadu úmrtnosti a osobných skúseností väčšiny ľudí s týmto ochorením. Žiaľ nepomohli ani reportáže a zábery z iných krajín, kde mŕtvoly odvážali na nákladných autách a pochovávali do hromadných hrobov ako počas regulérnej vojny.

Relatívne kľudné leto mnohých netrpezlivých ľudí rozcestovalo a neodpustili si výlet k moru, kde sa stretli s inými infikovanými a vírus si priniesli na pamiatku domov. Možno tí, ktorí ho sem priniesli to ani netušia, vrátane však cudzincov pracujúcich na Slovensku, ktorí svojskými spôsobmi testy a karanténu obchádzali však infikovali iných, ktorí rovnaké šťastie na bezproblémový priebeh infekcie nemali.

Možno si dlhoroční stáli čitatelia SOL spomenú na tvár Jozefa Kmeťa, s ktorým sme asi pred 6 rokmi spustili internetové rádio a urobili niekoľko spoločných  stretnutí ešte v starom štúdiu, ako aj niekoľko nepochybne zaujímavých rozhovorov. Vzhľadom na Jozefovu nespoľahlivosť, svojský prístup k informovaniu verejnosti – jeho rómske blogy písané samozrejme pohľadom Róma, boli mimoriadne jednostranne zamerané a obstáli hlavne v rómskej komunite a hlavne pre absenciu ovládania sa Jozefa pri výstupoch na videu, sme sa v spolupráci rozišli, čo však neznamená, že svoju činnosť sme ďalej nesledovali a dokonca z času na čas aj nekonzultovali.

Jozef Kmeťo sa “preslávil” svojim videom, v ktorom arogantným spôsobom vystúpil proti predsedovi vlády, vulgárne mu nadával za čo sa následne v inom videu aj ospravedlnil. O tomto jeho videu sme písali tu:

“Normálne som zachrípol Romale” – vrieska bloger Jozef Kmeťo vo videu a nadáva predsedovi Vlády SR do idiotov.

Kmeťo v poslednej dobe priebežne poukazoval na nebezpečenstvo COVIDU-19 uvedomujúc si pravdepodobne  riziko ochorenia v prípade jeho manželky i jeho samotného, vzhľadom na choroby a zjavne vysokú nadváhu.

Dnes doobeda Jozef Kmeťo na svojom Facebooku evidentne zle dýchajúc sa online prihovoril k divákom s oznámením, že je COVID pozitívny a čaká na sanitku, ktorá ho má zobrať do nemocnice nakoľko sa mu mimoriadne zhoršilo dýchanie.

Zdroj videa: FB Profil Jozef Kmeťo

Následne po niekoľkých hodinách na sociálnej sieti jeho známi priniesli informáciu, že Jozef Kmeťo v sanitke počas prevozu do nemocnice zomrel. Túto informáciu potvrdila aj hovorkyňa záchranárov.

Dá sa predpokladať, že ani u Jozefa Kmeťa nie je priamou príčinou úmrtia infikovanie vírusom SARS-COV 2 a ochorenie na COVID-19, no tak ako u väčšiny pacientov a chorých ľudí práve COVID-19 s najväčšou pravdepodobnosťou mohol byť tým, čo jeho stav skomplikovalo tak, že následne pomerne rýchlo zomrel.

Nech je úprimné Kmeťove verejné vyjadrenie a jeho výzva ponaučením pre všetkých, ktorí COVID-19 bagatelizujú a dokonca verejne vyzývajú k ignorovaniu opatrení eliminujúcich šírenie tohto vírusu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články