Aby aj rodičia Jána Kuciaka i rodičia Martiny Kušnírovej mohli pozrieť do tváre skutočných objednávateľov vraždy, dnes skrývanými za Bruchom.

0
33
Príbehy NAKA o zločincoch, ktoré meškajú pomaly 31 rokov, dávajú za pravdu sudkyni Sabovej v oslobodzujúcom rozsudku Mariána Kočnera z objednávky vraždy dvoch mladých ľudí.
Je zrejme, že odvolací súd do príchodu Moreny, trestný prípad nebude mať uzavretý.
„Lebo Fico, lebo Smer platí, beriem za všetko zodpovednosť, za všetko a môžeme ísť ďalej,“ vyhlásil včera páchateľ, Robert Fico, v rádiu.
Jeho optimizmus , „môžeme ísť ďalej“, je fascinujúci. Pripomína mi to zjazdy komunistov, ktorí každé štyri roky mazali vlastné uznesenia zo zjazdu predchádzajúceho, lebo vedeli, že súdružky a súdruhovia dávno zabudli, aby prišli s novými.
Spolu so spomienkou na priateľa režiséra, ktorý potom, čo pod Manderlakom si objednal vlašský šalát a videl, že ručička váhy nestojí, povedal :
„Ponáhľaš sa niekde, súdružka“ ?
Dvihla zrak, nepochopila Gejzov sarkazmus pri pohľade na odznak najväčších komunistických vrahov minulého storočia, nabrala za varechu šalátu, prihodila a vyslovila proroctva súčasnosti :
„Nažer sa, súdruh“ !
Vždy keď si spomeniem na tv štúdio generálneho prokurátora Trnku s bielonosym potomkom eštebáka Počiatka a pasáž, že Slota „oholil“ Fica pri emisnej garáži o 50 percentnú províziu, vidím predavačku spred Novembra, ba počujem jej proroctvo :
„Nažer sa, súdruh“ !
Obraz, ako v strachu ešte nie v cele zadržania, sedia tisícky páchateľov a ešte na slobode uvažujú o výhodách dohody o vine a treste, ma vedie k požiadavke na NAKA.
Spomaľte, páchatelia zločinov budú rozhodnutí o dohode s prokurátorom už v čase, kedy im váš budík zazvoní.
Aby aj expert na výbušniny v batohu živnostníka, expert na „samoúnos“ vietnamského podnikateľa, odblokoval výťah „na najvyššie pochodia politiky“ a primäl nielen livrejovanú obsluhu výťahu, Dušana Kováčika, aby vydal svoj archív spravodlivosti. Ale priložil aj svoj, oveľa bohatší.
Aby aj jeho šéf, Robert Fico, formuláciu – „môžeme ísť ďalej“ – spoznal s putami na rukách a pochopil iný pravý význam svojich slov.
Plejáda nedotknuteľných, ich hlavy, majetky, zločiny, zločiny tých najvyšších, ktorí ho z hotela eštebáka riadili. V záujme potomkov predavačky šalátu :
„Nažer sa, súdruh“ !
Aby aj rodičia Jána Kuciaka i rodičia Martiny Kušnírovej mohli pozrieť do tváre skutočných objednávateľov vraždy, dnes skrývanými za Bruchom.
Aby sme aj my, ktorým súdruhovia Fica a Pellegríniho vyžrali všetko a dnes sa snažia vymazať svoju pamäť, mohli vidieť, ako skromne jedia vo väzenskej jedálni.
Po dlhej zime vari niet človeka, ktorý by sa netešil na Jar, na slnko, na prebúdzajúci sa úchvatný svet prírody.
Na deň Moreny, krásnej to ženy, a jej výzvu :
„Marec, poberaj sa, Starec.
Zdroj: FB

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno