nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Uctite si pamiatku svojich blízkych cez virtuálny cintorín

Áno, aj napriek opatreniam, ktorým sa v týchto neľahkých časoch nevyhneme a nechceme ich porušiť, môžeme navštíviť cintorín. Existuje oficiálny portál virtuálnych cintorínov www.cintoriny.sk, prostredníctvom ktorého môžete využiť príležitosť uctiť si pamiatku svojich blízkych zapálením sviečky, alebo položením kytice na hrobe zosnulého. Bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate môžete navštíviť miesto posledného odpočinku vášho blízkeho.

Na portáli nájdete databázu cintorínov, ktoré sú tu dostupné, rovnako aj mapu Slovenska, kde sú dostupné cintoríny vyznačené zelenou bodkou pri názve mesta alebo obce, potenciálne dostupné cintoríny sú označené modrou bodkou. Tiež tu nájdete podrobný zoznam cintorínov v tabuľke.

Vyhľadávanie je jednoduché, zadáte obec/mesto, meno a priezvisko zomrelého čo najpresnejšie aj s diakritikou. Z ponuky si vyberiete či chcete zapáliť sviečku alebo položiť kvet, prípadne zanechať odkaz od koho.

Žiaľ tento rok je netradičný, síce ľudia nebudú prichádzať na cintoríny, aby zapálením sviečok či kahancov a položením kytíc k hrobom spomínali na svojich zosnulých, ale spomienku na nich a vzdať úctu za všetko čo pre vás v živote vykonali sa dá aj týmto spôsobom. Vo vašom srdci budú žiť aj tak naďalej.

 

  1. dobry den,dakujem za túto možnost “virtualneho cintorina”,no bohuzial nie su tam vsetky cintoriny Slovenska,čo je samozrejme pochopitelne,lebo ich je vela…a tym padom tam nenajdeme ani zosnuleho,ktoremu by sme chceli vzdat úctu.ale aspon takto by som chcela vyjadrit úctu a nekonečnú vdaku a lasku mojmu najdrahsiemu ockovi,ktory mi tak velmi chýba,ze to snáď ani slovami opísať nejde.keby tu bol aspon na chvíľu teraz s nami povedala by som mu ako velmi ho mam rada,ako mi chýba a ako si ho velmi vážim a pohladila po líčku.
    /dakujem,ze aspon touto formou som mohla aspon čiastocne vyjadrit svoje pocity/

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články