ISSN 1338-032X

Slovensko má zakontrahovaných 2,44 milióna vakcín proti COVID-19

MZ SR |MM|   Marek Krajčí: “Slovensko má zakontrahovaných 2,44 milióna vakcín proti COVID-19. Vakcíny budú zadarmo, bez doplatkov, nebudú povinné a na dobrovoľnej báze.
Slovensko má vakcínu vyjednanú cez Európsku úniu. Hneď, ako vakcína bude k dispozícii v Európskej únii, tak aj Slovensko spolu s ostatnými krajinami dostane alikvotnú čiastku tak, ako je to dohodnuté v prerozdeľovacom mechanizme. Chcem ubezpečiť občanov Slovenska, že SR má takto zakontrahovaných viac ako 17 miliónov vakcín od šiestich rôznych výrobcov.
Podľa toho, ako budú jednotlivé vakcíny k dispozícii, tak bude môcť Slovensko čerpať alikvotné čiastky. Pokiaľ ich už nebude potrebovať, tak ich bude dávať do tzv. bazáru. Každá krajina má zakontrahovaných viac dávok, ako potrebuje. Keď sa rozhodne, že ich nepotrebuje, môže si ich iná krajina z tohto miesta prevziať. To, ako sa bude očkovanie realizovať, je súčasťou pandemického plánu.”

 

  1. Radšej mali nakúpiť lieky pre onkologicny a inak vážne choré detičky, ake toto je ich biznis na úkor nás obyčajných ľudí

  2. Presne tak anonym, známa si kupuje každý mesiac liek za 1800€,lebo poisťovna jej to už 2× zamietla.Teraz už minula úspory a hrozí,že zostane bez liečby.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články