Šiesti mladí Afgánci sa dostali na Slovensko: Boli tri dni v kamióne

0
12

Prezídium PZ SR |MM|   Vo štvrtok popoludní kontrolovala hliadka čadčianskej polície na parkovisku nákupného centra šesť mladých mužov.

Keďže išlo o cudzincov, pravdepodobne občanov Afganistanu, policajti ich eskortovali na oddelenie. Jeden z cudzincov je mladistvý, policajti preto privolali aj pracovníkov úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Tiež kontaktovali kolegov cudzineckej polície, ktorí s cudzincami vykonali ďalšie potrebné úkony. Do ich príchodu však bolo potrebné cudzincov vyšetriť a zistiť, či majú negatívne výsledky na COVID – 19.

Cudzinecká polícia si ich po potvrdení negatívnych výsledkov prevzala, zabezpečila tlmočníka a cudzincov vypočula.
Výsledkom toho bolo zistenie, že mladí Afgánci prešli dlhou a náročnou cestou z domovskej krajiny cez Irán, Turecko, Grécko, Macedónsko, Rumunsko a cez Maďarsko na Slovensko. Išli striedavo pešo a rôznymi vozidlami. Z Rumunska sa viezli vo vnútri návesu kamiónu asi tri dni, vyskočili z neho v Skalitom.

Vodič nákladiaku ani len netušil, koho okrem deklarovaného nákladu vezie.
Policajti tiež zistili, že všetci okrem mladistvého, sú žiadateľmi o azyl v Rumunsku, takže po vykonaní potrebných administratívnych úkonov, budú vrátení do Rumunska.
Posledný, najmladší z nich, bol pracovníkmi sociálnej kurately prevezený do detského domova.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno