nedeľa, 29. novembra, 2020
ISSN 1337-8481

Chodkyňa si chcela skrátiť cestu, skončila v nemocnici

KR PZ Bratislava |MM|  Včera krátko pred 16.00 hod došlo na Krížnej ulici v Bratislave k dopravnej nehode medzi chodkyňou a osobným motorovým vozidlom. Vodič vozidla Škoda Octavia prechádzal po Krížnej ulici v ľavom jazdnom pruhu, pričom z pravej strany mu do jazdnej dráhy vbehla chodkyňa. Tá prechádzala vozovkou mimo vyznačeného priechodu pre chodcov a bez toho aby sa presvedčila či tak môže spraviť vzhľadom na prechádzajúce vozidlá. Chodkyňa narazila do bočnej strany vozidla a následne spadla na zem. Na miesto bola privolaná RZP ktorá ju previezla k ošetreniu do jednej z nemocníc. Presné okolnosti tejto nehody vyšetrujú bratislavskí dopravní policajti.

V súvislosti s touto nehodou, ale aj vzhľadom na sychravé jesenné počasie a s tým spojenú zníženú viditeľnosť apelujeme na chodcov, aby pri prechode cez cestu dbali o svoju bezpečnosť.

➡️Chodci by mali pri prechádzaní cez cestu uprednostniť priechod, nadchod alebo podchod.
➡️Pred každým vstupom na cestu je nevyhnutné skontrolovať situáciu na ceste a až potom cez cestu bezpečne prejsť.
➡️Pred samotným prechádzaním cez cestu je potrebné dodržiavať od cesty a od prechádzajúcich vozidiel dostatočný odstup, aby sa tak chodci vyhli možnému zachyteniu a stretu s vozidlom.
➡️Vzhľadom na spomínanú zníženú viditeľnosť je pre zvýšenie osobnej bezpečnosti vhodné používať reflexné prvky.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články