ISSN 1338-032X

Kelvin z Marylandu píše slovenským ženám, skúša to večnou láskou aj fotkou mačičky

Vďaka našej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR ste nás viacerí upozornili na tento podvodný profil.

O čo sa jedná?

Podvodný profil Kelvin Fraser kontaktuje viaceré ženy s tým, že sa snaží od nich vylákať peniaze – 3 350 dolárov aby bol “vykúpený” zo služieb OSN v Saudskej Arábii.
Profil vykazuje všetky znaky podvodu. Neurčité fotky, žiadna história profilu a dopisovanie lámanou slovenčinou, pravdepodobne kopírovanou z Google prekladača.
Kelvin poväčšine sľubuje, že vás ľúbi, že má vo vás veľkú dôveru, a že láska je obeta. Áno, niekomu to môže znieť vtipne, niekto si povie, že on by nikdy na takýto podvod nenaletel. Je treba mať na pamäti, že tento typ podvodov je veľmi nebezpečný, pretože sa orientuje na ľudské vzťahy a city.

Čo robiť?

Nezabúdajte, ak vám napíše na sociálnej sieti, alebo do emailu neznáma osoba (poväčšine s legendou zahraničného vojaka, lekára a podobne) a žiada od vás peniaze alebo osobné údaje, na takéto správy nikdy neodpovedajte a profil, resp. email vymažte. Taktiež sledujte našu stránku Hoaxy a podvody – Polícia SR, kde píšeme nielen o podvodoch, ktoré práve “letia”, ale vyvraciame aj dezinformácie, šíriace sa na sociálnych sieťach.

zdroj: Polícia SR

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články