pondelok, 25. januára, 2021
ISSN 1337-8481

Do ukončenia výberového konania na prezidenta Policajného zboru zostávajú už len posledné dni

MV SR |MM| Do výberového konania sa do dnešného dňa prihlásili traja uchádzači. Kandidáti na funkciu budú následne pozvaní pred výberovú komisiu a verejne vypočutí aj na výbore pre Obranu a bezpečnosť v NR SR.

Verím, že sa do výberového konania na poslednú chvíľu ešte prihlásia ďalší uchádzači. Ide o veľmi dôležitú funkciu, kde charakter a odbornosť zohráva najpodstatnejšiu rolu,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Od uchádzačov sa okrem iného vyžaduje najmenej 10-ročná prax v Policajnom zbore, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie. Spolu so životopisom je potrebné doručiť aj koncepciu rozvoja a riadenia Policajného zboru.

Písomné žiadosti o zaradenie do výberového konania ministerstvo prijíma do 30. novembra 2020 (vrátane).

Podrobné informácie nájdu uchádzači na webovom sídle MV SR www.minv.sk:

http://www.minv.sk/?pracovne-prilezitosti-v-policajnom-zbore&sprava=oznamenie-mv-sr-o-vyhlaseni-vyberoveho-konania-na-funkciu-prezidenta-pz

Výberové konanie MV SR vyhlásilo 28. septembra 2020 podľa § 33b zákona č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články