nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Príprava nových pokutových blokov sa predlžuje

Prezídium PZ SR |MM|  Do konca tohto roka mali byť priebežne distribuované na všetky krajské riaditeľstvá Policajného zboru nové pokutové bloky so zvýšenými ochrannými prvkami proti ich zneužitiu. Do praxe mali byť zavedené od 1. januára 2021 na celom Slovensku. Nie všade sa to zatiaľ podarilo zrealizovať.

Ministerstvo financií SR, ako gestor vydávania pokutových blokov nás informovalo, že z kapacitných dôvodov nie je možné dodržať termín dodania nových pokutových blokov. Tie by mali byť dodávané priebežne počas prvého štvrťroka 2021.

Proces stiahnutia súčasne používaných pokutových blokov z obehu a zabezpečenie distribúcie nových pokutových blokov so zvýšenými ochrannými prvkami bude vykonaný priebežne po oznámení o zabezpečení nových pokutových blokov zo strany finančnej správy. Do tej doby budú policajné útvary používať „staré“ pokutové bloky, ktoré sa používajú aj v súčasnosti.

 Verejnosť sa však už v niektorých krajoch môže stretnúť aj s novými blokmi. Tie útvary, ktoré disponujú novými pokutovými blokmi, používajú aj „staré“ aj „nové“ pokutové bloky. Je to teda v poriadku.

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články