nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Online bude môcť rokovať aj Ústredný krízový štáb

MV SR |MM|  Návrh na zmenu a doplnenie štatútu ÚKŠ dnes predložil na online rokovanie vlády minister vnútra Roman Mikulec. Vláda tak reaguje na aktuálnu nepriaznivú epidemickú situáciu na Slovensku, počas ktorej sú obmedzené fyzické kontakty ľudí. Zabezpečí sa tým pôsobnosť ústredného krízového štábu, ktorý bude môcť po novom zasadať aj na diaľku využitím prostriedkov informačnej a komunikačnej technológie.

Ústredný krízový štáb je koordinačným orgánom vlády na riešenie krízovej situácie. Jeho úlohou je najmä analyzovať a vyhodnocovať riziká vzniku krízovej situácie a pripravovať návrhy opatrení na jej riešenie a podklady pre prijímanie rozhodnutí vo vláde. Koordinuje činnosť orgánov štátnej správy, orgánov územnej samosprávy a ďalších zložiek určených na riešenie krízovej situácie. Plní tiež ďalšie úlohy v zmysle štatútu.

Predsedom ÚKŠ je minister vnútra, podpredsedami minister zahraničných vecí a európskych záležitostí a minister obrany. Členmi sú zástupcovia ministerstiev, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Slovenskej informačnej služby, Úradu verejného zdravotníctva SR, Správy štátnych hmotných rezerv SR a niektorých ďalších orgánov a inštitúcií.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články