pondelok, 25. januára, 2021
ISSN 1337-8481

Od budúceho víkendu nás čaká masívne plošné testovanie

Na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní vlády predstavil premiér Igor Matovič spoločne s viacerými ministrami výsledky rokovania.

„Súčasťou rokovania vlády bola informácia o očkovaní, o dostupnosti vakcín a testovania a tak isto o dopadoch nekúpenia testov počas minulého roka a ich dôsledky,“ uviedol premiér.

Igor Matovič dodal, že Slovensko sa počas lockdownu neposunulo k lepšiemu, aj preto, že sa tu šíri nový kmeň vírusu. Od budúceho víkendu sa má spustiť masívne plošné testovanie.

„Tento víkend by sme umožnili testovanie, vzhľadom na nedostatočný počet testov, tým okresom, z tých najhorších, v ktorých by sa dohodli primátori a starostovia, že idú do toho,“ dodáva Igor Matovič.

Premiér prezradil, o čom neoficiálne rokovali na dnešnom stretnutí vlády: “Najneskôr od budúceho víkendu spustíme týždeň čo týždeň masívne plošné testovanie, pričom prvý týždeň sa zapoja všetky okresy. Testovať budeme, kým incidencia neklesne pod 0,5 %”.

Minister zdravotníctva Marek Krajči skonštatoval: „Momentálne nastavené opatrenia sú veľmi prísne aj v porovnaní s ostatnými krajinami,“ s tým, že prvé výsledky by sme mali vidieť v najbližších dňoch.

Oneskorený nákup antigénových testov priniesol až 4 300 zbytočných úmrtí.

“Považoval som dôležité, aby všetci ministri sa pozreli do zrkadla. Toto zrkadlo bohužiaľ hovorí o neschopnosti ministerstva hospodárstva,” uviedol premiér.

 

 

 

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články