ISSN 1338-032X

Vymočil sa na námestí priamo pri lavičke, kde si možno pár minút po ňom sadla rodinka s malými deťmi

Sereď /  Na námestí v Seredi a jeho okolí, teda v úplnom centre mesta už nikoho z nás pravdepodobne nič neprekvapí. V súvislosti so sociálne nižšími skupinami obyvateľov a bezdomovcami sme priniesli materiály o kríkoch používaných namiesto toalety, fasáde znečistenej výkalmi do výšky 1 metra a papierov znečistených po vykonaní veľkej potreby rozfúkaných po širokom okolí.

Človek by povedal, že netreba extra vysoké IQ, mimoriadne dlhú školskú dochádzku, ani extra ukážkovú výchovu na to, aby dospelý človek vedel, kde sa vykonáva potreba a kde určite nie. Prax ale ukazuje, že sú stále medzi nami ľudia, ktorí sú schopní oprieť sa a vymočiť kdekoľvek a to aj vedľa lavičky a to aj priamo na námestí, bez akéhokoľvek krytia od cesty a čo je najhoršie, hneď vedľa lavičky, na ktorú si bežne sadajú mamičky s malými deťmi, ktorým môže z takto znečisteného prostredia hroziť akurát tak žltačka, prípadne iná vážna choroba s doživotnými následkami.

Fotografie dokumentujúce močiaceho jedinca boli vyfotené dnes krátko popoludní.

Má vôbec pri súčasnosti platných zákonoch a oprávneniach Policajného zboru SR a Mestskej polície táto problematika trápiaca nielen mesto Sereď vôbec šancu na riešenie? Ako sa môže civilizovaná časť spoločnosti legálnou formou brániť proti svojvoľnému konaniu takto primitívnych jedincov?

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články