ISSN 1338-032X

Na cudzineckej polícii skončilo 7 migrantov, ktorí chceli ísť za lepším životom

Prezídium PZ SR |MM| Čadčiansky operačný dôstojník prijal včera (20.01.2021) hlásenie, že v prímestskej časti Budatínskej Lehoty pri predajni syrových výrobkov v Kysuckom Novom Meste, vystúpilo z návesu zahraničného nákladného vozidla osem cudzincov.

Operačný dôstojník okamžite vyslal na miesto najbližšie hliadky, aby preverili hlásenie. Po príchode na mieste zistili, že popri ceste v obci Radoľa kráča sedem mužov.

Policajti mužov vyzvali, aby predložili svoje doklady. Doklady nemal ani jeden z nich, tvrdili, že šiesti sú štátnej príslušnosti Afganistanu a jeden je maloletý, štátnej príslušnosti Pakistan. Chceli  sa dostať do Rakúska za lepším životom, nikto z nich sa nezranil.

Policajti cudzincov odovzdali kolegom, vecne a miestne príslušným z Oddelenia cudzineckej polície v Žiline. Šesť cudzincov po vykonaní procesných úkonov, v zmysle zákona o pobyte cudzincov, odviezli na Útvar policajného zaistenia do Sečoviec a maloletú osobu policajti odovzdali žilinským pracovníkom ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články