Má samospráva v Žitavciach podiel na nelegálnej skládke so škodou 1,3 milióna Eur ? – VIDEO

1
262

Žitavce / Na základe podnetu aktivistov daného na Zelenú linku Ministerstva životného prostredia vo veci nelegálnej skládky obce Žitavce došlo za posledné mesiace k výraznému posunu v zisteniach týkajúcich sa predmetnej skládky ako aj v odhaleniach pozadia a šikanovania občana, ktorý vo veci pred dvomi rokmi podal trestné oznámenie.

Peter Valkovič už pred dvomi rokmi podal trestné oznámenie vo veci navážania odpadu na nelegálnu skládku odpadu. Od toho mementu mal byť šikanovaný starostom obce, ktorý mal dať súhlas súkromnej firme na uskladnenie zeminy na skládku, čo však neskontroloval. Vychádzajúc zo znaleckého posudku na pozemky neďaleko obce boli súkromnou firmou vyvezené stovky resp. tisícka nákladných áut odpadu z búracích prác medzi ktorým sa okrem stavebnej suti, betónov nachádza aj azbest.

Táto environmentálna záťaž je už dva roky vyšetrovaná policajným zborom, konkrétne vyšetrovateľkou KR PZ v Nitre. Samotný oznamovateľ Valkovič hovorí o prieťahoch vo vyšetrovaní a spomína aj jeho rozhovor s vyšetrovateľkou, ktorá sa mu mala priznať, že do školy chodila s Norbertom Bödörom.

Z nedávno publikovaných materiálov je známe, že skupina pod Norbertom Bödörom mala mať vplyv nielen na prostredie v Nitre a okolí, ale dokonca mala riadiť aj najvyššie vedenie policajného zboru, korumpovať, na základe čoho sú obvinení nielen vysokí policajní dôstojníci a funkcionári ale aj samotný Bödör.

V projekte Transparentná samospráva sme sa bavili s oznamovateľom nelegálnej skládky v Žitavciach Petrom Valkovičom a aktivistom Ing. Michalom Hybským.

 

 

Videozáznam prvej časti diskusie prinášame s tým, že obsah diskusie nemusí byť v súlade s názormi redakcie a ide o vyjadrenia oznamovateľa, ktorý vychádzal zo svojich vlastných skúseností, poznania a faktov nachádzajúcich sa vo vyšetrovacom spise, do ktorého má právo nazerať zo zákona a aktivistu Ing. M. Hybského.

Prípadu sa ďalej budeme podrobne venovať.

 

1 komentár

  1. Výborný článok a video. Prosím dávajte ďalšie aj z iných samospráv, lebo problémov je všade veľa. Aj u nás v meste na Považí toho je veľa. Manželku mám z východu a aj tam vládne mestská mafia. Prosím nevzdajte to!!!! Ďakujeme

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno