Valentína oslávili v cele. 2 dopravné nehody, 2 vodiči s viac ako 2 promile

0
4

KR PZ Trnava |MM|  Policajti Trnavského kraja vykonali celkovo:

3543 dychových skúšok (-456)

 

Z tohto množstva bolo:

22 s pozitívnym výsledkom (-8)

19 vodičov (+3)

3 cyklistov (-11)

12 (+8) vodiči sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

 

Polícia len za nedeľu riešila v rámci Trnavského kraja 4 vodičov pod vplyvom alkoholu, ktorí pri dychových skúškach nafúkali viac ako 1 promile. Dvaja z nich dokonca spôsobili dopravnú nehodu a obaja pri tom nafúkali viac ako 2 promile alkoholu v dychu.

20 ročný Jakub šoféroval, krátko po polnoci, auto Škoda Fábia po areáli mestskej polikliniky v Hlohovci. Dostatočne sa nevenoval vedeniu vozidla a narazil do odstaveného auta Škoda Octavia. To ho ale nezastavilo, pokračoval v jazde a nakoniec skončil v betónovom oplotení areálu.

Krátko pred polnocou boli policajti privolaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na parkovisku pred nákupným centrom v meste Galanta. 48 ročný Severomacedónčan neprispôsobil jazdu povrchu vozovky, s autom Fiat Punto dostal šmyk a narazil do zaparkovaného auta VW Passat.

Všetkých vodičov policajti obmedzili na osobnej slobode a obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vo väzení si tak môžu posedieť až 1 rok.

Policajti na cestách počas 6. týždňa zaevidovali 39 škodových udalostí, 32 dopravných nehôd (+17), pri ktorých 1 (+1) osoba utrpela ťažké zranenie a 7 (+3) osôb utrpelo ľahké zranenia. 5 dopravných nehôd spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Najviac nehôd, bez alkoholu aj s ním, evidujeme v okrese Trnava.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno