nedeľa, 28. februára, 2021
ISSN 1338-032X

Podgurážení vodiči na cestách v Žilinskom kraji

KR PZ Žilina |MM| Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 7. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom 28 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 9 nafúkalo nad 1 promile a 7 vodičov pod 1 promile. Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát 9 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku. Dvaja vodiči spôsobilo dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu. Jeden vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške.

 

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články