Aj malé športy budeme podporovať, ako sa len dá

0
4

MŠVVŠ SR |MM| Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár prijal úspešnú gymnastku Barboru Mokošovú. Stretnutie sa konalo pri príležitosti jej nedávneho historického úspechu na Majstrovstvách Európy v gymnastike.

23-ročná gymnastka Barbora Mokošová získala na prelome rokov historicky prvú medailu na Majstrovstvách Európy v gymnastike. V tureckom Mersine vybojovala na bradlách bronzovú medailu. „Z toho úspechu som sa tešila tak, že ani môj tréner nechcel veriť svojim očiam,“ opísala chvíle na stupienku počas stretnutia so štátnym tajomníkom pre šport Husárom.

„Barbora je jasným dôkazom toho, že dlhoročná drina naozaj prináša svoje ovocie. Môže slúžiť ako vzor aj pre ostatných,“ uviedol Husár. „Viem, že tento úspech jej bude slúžiť aj ako motivácia na najbližšej olympiáde. Miestenku do Tokia má garantovanú už 1,5 roka.“

Postupne štátny tajomník plánuje stretnutia so všetkými úspešnými športovcami, počnúc Petrou Vlhovou, či Filipom Polášekom.  „Mám radosť z toho, že ani v tejto náročnej covidovej dobe sa naši slovenskí športovci nestratili, ba naopak. Radosť nám čoraz viac robia aj malé športy. A preto ich budeme podporovať, ako sa len dá,“ uzavrel Ivan Husár.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno