ISSN 1338-032X

Tragická dopravná nehoda v Dlhej nad Oravou, zraneniam podľahol 51 ročný vodič

KR PZ Žilina |MM| V pondelok 01.03.2021 po 17.00 hodine došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Dlhá nad Oravou  k dopravnej nehode.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 51 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Opel po ceste I. triedy v obci Dlhá nad Oravou v smere na obec Krivá.  Následne z doposiaľ presne nezistených príčin s vozidlom prešiel v mierne ľavotočivej zákrute do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim nákladným motorovým vozidlom Volvo,  ktoré viedol 47 ročný vodič. Pri dopravnej nehode utrpel 51 ročný vodič zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Vodič nákladného vozidla sa podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti následne cestnú premávku riadili a usmerňovali striedavo do voľného jazdného pruhu.

 

VÝZVA POLÍCIE

Polícia opakovane upozorňuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky na zodpovedné správanie sa na cestách, na dodržiavanie zákona o cestnej premávke a potrebnú opatrnosť, ohľaduplnosť na cestách navzájom medzi všetkými účastníkmi cestnej premávky, motorovými aj nemotorovými. 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články