Policajné správy z Prešovského kraja

0
2

KR PZ Prešov |MM| V nádrži kryštalická látka

Neznámy páchateľ v dobe od 16.02.2021 do 22.02.2021 poškodil osobné motorové vozidlo zn. Renault.

Stalo sa tak na parkovisku pred jedným z obytných domov na Ul. Študentskej v Snine. Páchateľ na vozidle  otvoril veko palivovej nádrže,  do ktorej  nasypal doposiaľ neznámu kryštalickú látku. Došlo k poškodeniu palivového čerpadla. Majiteľ škodu vyčíslil na  360,- Eur. Tento prípad vyšetruje Obvodné oddelenie Policajného zboru v Snine, vedené je trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie cudzej veci.

 

Ukradnutý dymovod

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Spišská Belá vzniesol obvinenie 17 ročnému mladíkovi z obce Podhorany z prečinu krádeže spáchaného v súbehu  s prečinom porušovanie domovej slobody.

Obvinený mal v stredu  (03.03.2021) v nočných hodinách v uvedenej obci,  neoprávnene vniknúť  cez  neuzamknuté vchodové dvere do  bytu na prvom poschodí.  Prešiel do izby, v ktorej je pec vykurujúca tento byt.  Z  pece odobral plechový dymovod aj s kolenom (dĺžky 140 cm).  Mladík si dymovod odniesol domov a chcel ho použiť pre vlastnú potrebu.  Poškodená pani vedela, kto jej pec takto znehodnotil a preto mladíka oslovila s tým, aby jej uvedenú vec vrátil.  Vznikla jej škoda 30,-Eur.   Mladý muž tento skutok spáchal aj napriek tomu, že sa v priebehu 12 mesiacov už dopustil priestupku  proti majetku (v obci Toporec ukradol detský horský bicykel). Za toto konanie mu bola uložená bloková pokuta.  Obvinený je momentálne stíhaný na slobode.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno