Dva úspešné záchyty na východe Slovenska

0
8

Finančná správa SR |MM|  Kriminálnemu úradu finančnej správy sa opäť podarili dva úspešné záchyty na východe Slovenska. V oboch prípadoch zaistili cigarety bez platných kontrolných známok. V prvom prípade sa pokúšal páchateľ cigarety prepašovať dronom na územie Slovenska z Ukrajiny, v druhom našli nelegálne cigarety počas domovej prehliadky

Pašeráci na východe Slovenska sú vynaliezaví. Spotrebiteľské balenia cigariet bez platnej kontrolnej známky v celkovom množstve 12.600 kusov poslali na Slovensko z Ukrajiny bezpilotným dopravným prostriedkom. Pristáli v katastrálnom území obce Kalná Roztoka v okrese Snina zabalené v igelitovej fólii prelepenej lepiacou páskou. Dron sa následne vrátil na Ukrajinu.

Snaha dostať cigarety týmto nelegálnym spôsobom na Slovensko však bola márna. Príslušníkom finančnej správy sa ich podarilo zachytiť a zamedzili tak možnému úniku na spotrebnej dani vo výške 1467,90 eura. Okrem toho sa im podarilo aj zadržať osobu slovenskej národnosti, ktorá si nelegálne cigarety mala vyzdvihnúť. Obvinenú osobu Okresný súd Humenné odsúdil v super rýchlom konaní na podmienečný trest odňatia slobody vo výmere 6 mesiacov s odkladom na 1 rok.

Nejde pritom o jediný úspešný záchyt kriminalistov finančnej správy na východe Slovenska. Cigarety bez platnej kontrolnej známky našli aj počas dvoch vykonaných domových prehliadok v rámci akcie Voice v mestskej časti Čemerné vo Vranove nad Topľou. Celkovo zaistili 79.560 kusov cigariet rôznych značiek bez platných slovenských kontrolných známok a okrem toho aj hotovosť vo výške 4000 eur, obrovské množstvo textilu, obuvi a doplnkov rôznych svetových značiek, veľkostí a farieb. V tomto prípade príslušníci finančnej správy zadržali jednu osobu, ktorá v minulosti už bola viackrát trestaná a spracováva sa návrh na väzobné stíhanie. Škoda vo forme úniku na spotrebnej dani predstavuje 3110,26 eura a v súčasnosti kriminalisti ešte vyčísľujú škodu spôsobenú uvádzaním predmetných falzifikátov do obehu.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno