ISSN 1338-032X

Minister vnútra slávnostne otvoril zrekonštruované priestory Nemocnice sv. Michala v Košiciach

MV SR |MM|  Vo štvrtok, 29. apríla 2021, otvorilo košické pracovisko Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Michala, a.s. po rozsiahlej rekonštrukcii oddelenie dlhodobo chorých. Zrekonštruované priestory poskytnú miesto pre viac ako 50 pacientov. Oddelenie slávnostne otvoril minister vnútra Roman Mikulec, sprevádzal ho aj minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský a generálny riaditeľ Nemocnice sv. Michala Branislav Delej.

Pracovisko Košice Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Michala, a.s. vzniklo fúziou Leteckej vojenskej nemocnice, a. s. a Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Michala, a. s. dňa 01.mája 2019. Posledné desiatky rokov nemocnica materiálne a stavebne chátrala, preto bolo nevyhnutné pristúpiť k rozsiahlej rekonštrukcii, ktorá začala krátko po fúzii. Rekonštrukčné práce boli podmienené názormi a pripomienkami pracovníkov pamiatkového ústavu, keďže budova je kategorizovaná ako kultúrna pamiatka.

Rekonštrukciou sa dosiahlo vytvorenie jedno, dvoj a trojposteľových izieb, ktoré sú plne klimatizované, majú samostatné WC a kúpeľňu. Pôvodný počet lôžok 35 sa navýšil na 52 a na oddelení pribudol aj zdravotnícky personál. „Napriek tomu, že ide o rezortnú nemocnicu, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť prioritne aktívnym zamestnancom Ministerstva vnútra SR a Ministerstva obrany SR, ako aj výsluhovým dôchodcom týchto rezortov, som nesmierne rád, že pri aktuálnej možnosti hospitalizovať naraz až 52 pacientov, bude oddelenie prístupné aj pre verejnosť,“ povedal pri príležitosti otvorenia oddelenia minister vnútra.

Činnosť oddelenia je zameraná na doliečenie poúrazových stavov a jeho súčasťou je aj rehabilitačné pracovisko. Lôžok pre túto skupinu pacientov je v Košiciach a jeho širšom okolí nedostatok, a preto predpokladáme, že vyťaženosť lôžok bude maximálna. V prípade potreby je Univerzitná nemocnica – Nemocnica sv. Michala, a.s., pracovisko Košice, pripravené poskytovať aj nadštandardné služby.

„Som veľmi rád, že najmä vďaka pomoci ministra vnútra, Romana Mikulca sa nám podarilo vytvoriť zo starých, schátraných priestorov nové, moderné oddelenie, kde hospitalizovaní pacienti určite ocenia nadštandardné podmienky poskytované nemocnicou. Oddelenie bude slúžiť hlavne k doliečeniu vážnych poúrazových stavov, pacientov po náhlych mozgových príhodách a pre pacientov s diagnózami vyžadujúcimi dlhodobú zdravotnú starostlivosť,“ uviedol Branislav Delej, generálny riaditeľ nemocnice.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články