nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Policajti odhalili vodičov pod vplyvom alkoholu 

KR PZ Žilina |MM|  V uplynulom týždni (18. týždeň) policajti v Žilinskom kraji počas výkonu služby odhalili 24 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. U vodičov bol  alkohol zistený vykonanými dychovými skúškami. U 14 vodičov s výsledkom nad jedno promile a u 10 vodičov bol zistený alkohol do jedného promile.

Štyria vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravnú nehodu.

Policajti alkohol vykonanými dychovými skúškami zistili aj u 26 vodičov nemotorových vozidiel.

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

 

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články