nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Veľké vody odhalili vážne pochybenia

MŽP SR |MM|   Spravodlivosť a transparentnosť prideľovania dotácií má pre ministra životného prostredia Jan Budaj najvyššiu prioritu. Predchádzajúce vedenie Ministerstva životného prostredia SR schválilo, prostredníctvom Environmentálneho fondu, na dobudovanie kanalizácií a vodovodov dotácie pre 26 obcí za 40 miliónov eur.

Stalo sa tak tri dni po parlamentných voľbách 2020, kedy to podpísal Á. Érsek. Minister Ján Budaj nariadil audit. Na základe neho fond začal s finančnou kontrolou projektov samospráv. V prípade preukázania pochybení zo strany finančnej kontroly Envirofondu, rezort životného prostredia postúpi projektové spisy na prešetrenie Úradu pre verejné obstarávanie a, ak budú podozrenia z porušenia zákona, obráti sa aj na orgány činné v trestnom konaní.
Podľa ministra Budaja ide o zdedené problémy Envirofondu, ktorý v minulosti poskytoval samosprávam dotácie bez účinných kontrol. „Poskytovanie finančných grantov bez vykonania dôslednej kontroly boli typické pre predchádzajúce vlády. S týmito praktikami sme skoncovali a verejné zdroje, na ktoré sa skladajú všetci daňoví poplatníci, dnes už podliehajú dôslednej revízii,“ vysvetlil minister Budaj.

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články