ISSN 1338-032X

“Vymením umyté biele plastové balkónové okno s výhľadom na Váh za nejaké s výhľadom na hory alebo zakvitnutú lúku. Može byť aj bez žalúzií”

Sereď /   Po niekoľkodňových správach z celého Slovenska vypovedajúcich o neskutočnej tragédii odohrávajúcej sa na viacerých miestach pri vodných tokoch, sa pomerne výrazne zvyšuje aj hladina rieky Váh v Seredi.

Prejazd popod most zaliaty už dlhšiu dobu a na najhoršie sa pripravujú aj obyvatelia domov a chát v kempingu.

Dnes humor neopúšťal ani Mira Mierneho, ktorý na sociálnej sieti prezentoval humorne ladený “inzerát” nasledujúceho znenia:

Vymením umyté biele plastové balkónové okno s výhľadom na Váh za nejaké s výhľadom na hory alebo zakvitnutú lúku 🤣. Može byť aj bez žalúzií 

foto: Miroslav Mierny

Navonok hlavne pre ľudí, ktorých sa problém prípadného vyliateho Váhu netýka osobne, môže ísť a nepochybne aj ide o nepodstatnú záležitosť, no k vyliatiu Váhu naozaj nechýba veľa.

Dnes večer sme sa spolu s Mirom pozreli na skutočný stav nielen v jeho záhrade, ale aj na moste prepájajúcom kemping. Prúd vody pod mostom je pomerne silný a prietok sa zvyšuje, čo je neklamným znakom toho, že onedlho (ak prietok vody bude narastať) môže prísť k zaliatiu doliny a asfaltovej cesty, ktorá by kemping odrezala od mesta. Nestalo by sa tak po prvý raz, domáci sú na tento stav pripravení, aj keď ich neteší.

Príroda je skutočne mocným protivníkom a už dnes je zatopené okolie Hrona a aj na východnom a strednom Slovensku si s povodňami užívajú svoje.

Dažde a tým aj zvyšovanie hladín riek sa žiaľ dajú predpokladať aj v najbližších dňoch.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články