nedeľa, 26. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

Policajné správy z Prešovského kraja

KR PZ Prešov |MM|  Do obchodu cez rozbité dvere

Z prečinu krádeže obvinili včera vranovskí policajti 20 ročného muža z obce Dávidov, okr. Vranov n/Topľou.

Obvinený mladík 04.04.2021 krátko po polnoci došiel k potravinám v obci Komárany, kde kovovou palicou rozbil sklo na vchodových dverách budovy. Cez rozbitý otvor prešiel k dverám samotnej predajne, na ktorých taktiež rozbil sklo a takto sa dostal dnu. Z obchodu potom ukradol dve fľaše alkoholu a rovnakou cestou odišiel. Škoda spôsobená krádežou bola vyčíslená na  12,98 Eur a poškodením na 167,60 Eur. Obvinený je stíhaný na slobode.

 

Buldozér bez nafty

Prešovskí policajti vyšetrujú krádež nafty z buldozéra odstaveného pri stavbe diaľnice D1 v Prešove.

Doposiaľ neznámy páchateľ v uplynulých dňoch na buldozéry odstránil visiaci zámok z veka palivovej nádrže, z ktorej potom ukradol 120 litrov nafty. Poškodenej firme vznikla škoda 135,-EUR. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin Krádeže.

Najprv dva „ťukance“ potom odmietnutie dychovej skúšky

Obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí po včerajšku 65 ročný Prešovčan.

Pri cúvaní na Hviezdoslavovej ulici v Prešove narazil so svojím osobným autom Hyundai ix20 do zaparkovanej dodávky. Následne sa pohol dopredu a narazil do zaparkovaného osobného auta. Na miesto bola zavolaná policajná hliadka, ktorá muža vyzvala k dychovej skúške na alkohol. To odmietol a odmietol aj podrobiť sa odberu krvi na zistenie požitia alkoholického nápoja, alebo inej návykovej látky. Bol preto zadržaný, obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia. Zároveň mu bolo vznesené obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Stíhaný je v tkz. super rýchlom konaní.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články