Zábava na štvorkolke sa zmenila na boj o život. Vodič tento boj žiaľ prehral

0
9

KR PZ Trnava |MM|   Tragická dopravná nehoda sa stala neďaleko obce Borský Sv.Jur, v časti Tomky.

Dvojica mužov jazdila najskôr na štvorkolke po ceste a potom zišli na miestnu komunikáciu. Pri prejazde dvojitej zákruty nezvládol 37 ročný vodič z nezistených príčin riadenie a pri horárni narazil do stromu.

Vážnym zraneniam na mieste nehody vodič podľahol. Starší, 44 ročný spolujazdec privolal pomoc a nakoniec ho so zraneniami záchranári transportovali letecky do bratislavskej nemocnice.

Po nehode mu policajti namerali v dychu alkohol, ktorého hodnota bola do pol promile. Hladina alkoholu v krvi alebo prítomnosť omamných látok u vodiča, sa bude zisťovať pri nariadenej pitve.

Okolnosti a presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.

Upozorňujeme, že v prípade jazdy na štvorkolkách ide o stroje, ktoré sa pri nesprávnej technike jazdy dajú rýchlo prevrátiť a osoba nie je pri jazde takmer ničím chránená pred nárazom. Ani v tomto prípade nie je nulová tolerancia na alkohol za volantom.

Nezabudnite, radšej stratiť minútu v živote ako život za minútu!

 

– – –

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE |   Dnes popoludní bol záchranársky vrtuľník z Bratislavy privolaný do obce Borský Svätý Jur, časť Tomky, kde dvaja muži na lesnej ceste čelne narazili do stromu.

Pilot pristál na najbližšom vhodnom mieste, odkiaľ boli záchranári pozemne prevezení k nehode. Žiaľ, vodič utrpel nárazom zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a ani privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť. Jeho 44-ročný spolujazdec utrpel vážny úraz hrudníka.

Po primárnom ošetrení a stabilizovaní bol preložený na palubu a vrtuľníkom prevezený na urgentný príjem Fakultnej nemocnice v Trnave

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno