Od Davida a Attilu už drogy nekúpite. Policajti dílerov zadržali a obvinili

0
29

KR PZ Trnava |MM|   Vyšetrovateľ ich oboch obvinil z obzvlášť závažného zločinu a vo väzení si môžu posedieť na 10 až 15 rokov. Obe osoby sú stíhané väzobne.

Vo väzbe skončil ako prvý za drogy 41 ročný David. Piešťanskí policajti ho kontrolovali na AUDI A 8 v križovatke ulíc Teplická a Ovocná. V aute sa okrem neho nachádzala aj 41 ročná žena a niekoľko vreciek s kryštalickou látkou. Tie boli položené na podlahe pod sedadlami auta, ale aj v batožinovom priestore. Obe osoby policajti zadržali a látky zaistili. Podľa výsledkov predbežného skúmania išlo o pervitín. Drogy predával aj napriek tomu, že bol v roku 2016 na viac ako 7 rokov odsúdený za drogovú trestnú činnosť. Teraz mu za recidívu hrozí násobne vyšší trest.

Úspešný zákrok na drogy mali aj policajti v Dunajskej Strede. Pri domovej prehliadke našli a zaistili heroín a pervitín. Muža z drogovej trestnej činnosti usvedčili najmä viacerí zákazníci, ktorí od neho drogy dlhodobo kupovali. Vyšetrovateľ ho na základe dôkazov obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Vyšetrovateľ predložil spis prokurátorovi s návrhom na väzobné stíhanie 50 ročného muža. Sudca sa s návrhom stotožnil a na základe príkazu súdu bol muž eskortovaný do výkonu väzby.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno