ISSN 1337-8481

PRÁVE TERAZ: Vo Váhu pri Šúrovciach sa údajne utopil 13 ročný chlapec – AKTUALIZOVANÉ

KR PZ Trnava |MM| V tejto chvíli vieme iba potvrdiť, že polícia prijala z linky 112 oznámenie o topiacom sa chlapcovi v rieke Váh, v časti Varov Šúr neďaleko Šúroviec.

Policajti spolu s ostatnými záchrannými zložkami prepátravajú brehy, a 13 ročného chlapca všetci intenzívne hľadajú.

V čase udalosti bolo na mieste asi 8 detí.Bližšie informácie poskytneme neskôr, po ukončení pátracích prác.

Foto: ilustračné mapio.net

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa KR HaZZ Trnava

Dňa 7. júna 2021 po 17-tej hodine bolo prijaté oznámenie o topiacom sa chlapcovi na rieke Váh pri obci Varov Šúr. Na udalosť boli vyslané hasičské jednotky z Trnavy, Galanty a Serede s 11 príslušníkmi a 6 kusmi techniky.

Po príchode na miesto jednotka okamžite spustila do rieky motorový čln, ktorý začal s prehľadávaním úseku od obce Varov Šúr až po Sereď. Prehľadávanie prebiehalo aj z vodnej hladiny v neoprénových oblekoch a taktiež aj z brehu rieky prostredníctvom hasičov z dobrovoľného hasičského zboru obce Šúrovce a hasičskej štvorkolky. K udalosti dorazil aj sanitný automobil hasičskej záchrannej služby a taktiež technika občianskeho združenia Rescue Malé Karpaty.

Keďže tok rieky Váh bol veľmi silný a zotmelo sa, záchranné práce museli byť ukončené a budú pokračovať aj dnes.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – KR PZ Trnava – polícia ukončila pátranie po nezvestnom chlapcovi

Kúpanie vo Váhu sa skončilo tragicky

Polícia dnes, krátko po 8.30 h zahájila opätovne pátraciu akciu po nezvestnom, 13 ročnom Máriovi zo Šúroviec. Krátko na to ohlásili pátrači, ktorí prepátravali vo vzduchu vrtuľníkom z letky MV SR, že chlapec bol nájdený bez známok života približne 7 km od nešťastnej udalosti, v časti zvanej Šintavské Bane.

Chlapec odšiel včera okolo 15:20 h z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať na rieku Váh. Krátko po 17:00 h ho mal strhnúť prúd. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho 39 ročného muža, ktorý sa im Mária snažil pomôcť nájsť. Ihneď volali na tiesňovú linku 112.

Po chlapcovi začalo intenzívne pátranie, ktorého sa zúčastnili policajti, hasiči, ako aj viacerí dobrovoľníci. Po chlapcovi pátrali až do neskorého večera.

Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody. Týka sa to nielen neplavcov ale aj detí, ktoré vedia plávať.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články