Zaslúžené prvenstvo mladších žiačok

0
5

HK Slávia Sereď /  Aj hádzanárske nádeje HK Slávie Sereď sa dočkali svojich zápasov.

V sobotu pri dodržaní pandemických opatrení zorganizovali hádzanársky turnaj Hráme pre radosť. A skutočne všetky dievčatá hrali s radosťou z tejto dynamickej hry. Do Serede zavítali rovesníčky z Lehníc a Šurian. Družstvá odohrali medzi sebou dva zápasy.

V prvom zápase nedali domáce hráčky šancu dievčatám šancu a presvedčivo zvíťazili 20:1. V odvete spočiatku podcenili súperky a prehrávali 3:4. To však bolo posledné vedenie súperiek. Domáce spresnili hru a streľbu a dotiahli zápas do víťazného konca 17:6. Aj dievčatá zo Šurian odolávali domácim iba na začiatku zápasov.

Domáce sa opierali o výborné výkony brankárskej trojici a rýchlym prechodom do útoku. Oboch zápasoch zvíťazili jednoznačne 22:9 a v odvete 24: 5. Čo nás veľmi teší, že na palubovke sa postupne v každom zápase objavili všetky hráčky a každá predviedla výborný výkon. Dievčatá sa už tešia na majstrovstvá SR, ktoré sa uskutočnia v júli v Žiline.

Zostava: S. Polášová, N. Chynoradská, M. Gálová 1 – E. Fogelová 28, L. Fogelová 6, E. Sojková 16, Z. Sojková 1, L. Ončová 11, B. Nagyová 8, N. Sopúchová 2, P. Hubináková2,E. Chynoradská 1, B. Sokolová 7

Tréner: Mgr. M. Novák

Dorastenky ako na hojdačke

V regionálnej lige dorastenky cestovali do Kolárova. V prvom zápase sa stretli s favoritom súťaže HK Nesvady. Súperovi vzdorovali 17 minút prvého polčasu. V ďalšom priebehu sa prejavila herná vyspelosť súperiek, s ktorými sme prehrali 14:27.

Druhý zápas s domácim Kolárovom mal vyrovnaný priebeh V dramatickom závere si slávistky vytvorili trojgólový náskok a domácim sa podarilo už len skorigovať na 20:19.

Zostava: V. Žáková – L. Nagyová 1/1, Mészárosová V. 0/1, L. Slobodová,N. Mészárosová 1/0, B. Horváthová 0/1, K. Szilvasiová, J. Oszee ¾, K. Malá 8/12, J. Malá 1/1

Tréneri: J. Vavrinec, V. Mészárosová

 

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno