Cudzinci cestovali deväť krajín v návese nákladiaku, až ich odhalili slovenskí policajti

0
4

Prezídium PZ SR |MM| Komárňanskí policajti v pondelok (07.06.2021) pri plnení svojich úloh kontrolovali aj nákladné vozidlá, najmä to, či sa vodiči nepokúšajú prejsť cez hranice s preťaženým nákladom. Rozhodli sa skontrolovať ložný priestor tureckého nákladiaku, no namiesto preťaženého nákladu objavili piatich cudzincov. Boli to traja štátni príslušníci Afganistanu, štátny príslušník Pakistanu a štátny príslušník Iránu.

Z dôvodu neoprávneného pobytu boli predvedení na oddelenie cudzineckej polície do  Nových Zámkov. Cudzinci sa na územie Slovenskej republiky dostali v návese kamióna. Vodičom bol štátny príslušník Bulharska.

Podľa vyjadrení cudzincov do návesu kamióna nastúpili za pomoci prevádzača v meste Arad v  Rumunsku, bez vedomia vodiča.

Cudzinecká polícia zistila, že ide o troch  dospelých a dvoch maloletých bez sprievodu (z Afganistanu a Iránu), kontaktovali preto aj pracovníkov úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Tí im zabezpečili umiestnenie v detskom domove.

Dospelý štátny príslušník Pakistanu bol z dôvodu, že je žiadateľom o udelenie azylu v Rumunsku, umiestnený v Medveďove a po vykonaní potrebných úkonov bude vrátený do krajiny, kde o azyl žiadal. Podobný postup bude aj so štátnym príslušníkom Afganistanu a jeho bratom.

Všetci cudzinci sa plánovali dostať do niektorých z krajín Európskej únie, konkrétne do Nemecka, Talianska alebo Holandska.

Cudzinci boli samozrejme podrobení vyšetreniu na COVID-19, výsledok testov bol negatívny.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno