Policajné správy z Prešovského kraja

0
5

KR PZ Prešov |MM|  Bez povolenia vyrúbaných takmer 150 stromov, polícia okolnosti preveruje

Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom vedie  trestné stíhanie vo veci  prečinu krádeže a prečinu porušovania ochrany stromov a krov.

Doposiaľ   neznámy  páchateľ  v  dobe  od  02.06.2021  do 07.06.2021 v katastri  obce  Pčoliné, v oblasti zv. Pavlovec,  vyrúbal 147 kusov drevín. Išlo o buk lesný, dub i brezu. Páchateľ tak konal napriek tomu, že na tento výrub nemal  súhlasu orgánu ochrany prírody a krajiny – Okresného úradu Snina, Odboru starostlivosti o životné prostredie.  Polícia okolnosti tohto prípadu  preveruje a v zákonnej lehote vo veci ďalej rozhodne. Škoda doposiaľ stanovená nebola.  Zákon pri tomto protiprávnom konaní stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody až na tri roky.

 

Pri vyhrážkach si pomáhal nožom

29 ročnému mužovi z Humenného bolo vznesené obvinenie z trestného činu porušovanie domovej slobody ako aj z trestného činu nebezpečné vyrážanie. Skutkov sa mal obvinený dopustiť  dňa 03.06.2021 vo večerných  hodinách. Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom.

29 ročný muž  vstúpil  na pozemok 34 ročného muža a začal sa mu vyhrážať, že ho  zabije, že ho podreže.  Svoje vyhrážky  ,,posilnil“ tým, že sa na domáceho  pána  oháňal nožom.  Toto konanie vzbudilo u napadnutého muža  dôvodnú obavu o jeho život. Útočníkovi ak sa vina preukáže, hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno