nedeľa, 19. septembra, 2021
ISSN 1338-032X

V rámci Dublinského transferu odletelo do Rumunska 15 cudzincov žiadajúcich o azyl

Prezídium PZ SR |MM|  Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru dnes opäť vykonal tzv. dublinský návrat 15 štátnych príslušníkov Afganistanu, Pakistanu a Indie do Bukurešti v Rumunsku, kde sa rozhodne, či im bude udelený azyl, príp. iná forma medzinárodnej ochrany v Európskej únii.

Ide v poradí o piaty dublinský návrat 15 člennej skupiny štátnych príslušníkov tretích krajín, ktorí sú žiadateľmi
o azyl v Rumunsku.

 

Dublinské transfery do Rumunska sa službe hraničnej a cudzineckej polície darí úspešne vykonávať v úzkej súčinnosti s Leteckým útvarom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky vďaka ústretovému prístupu Rumunska, a to aj napriek prísnym pandemickým opatreniam súvisiacich s ochorením COVID-19.

 

Slovenská republika sa už niekoľko mesiacov aktívne podieľa na plnení záväzkov, ktoré jej vyplývajú z nariadení Európskej únie v oblasti návratov štátnych príslušníkov tretích krajín. Je to ďalší spôsob, akým sa Slovensko podieľa na riešení nelegálnej migrácie smerom k Európskej únii.

Úspechy v oblasti návratovej politiky pozitívne zviditeľňujú činnosť a nespochybniteľný význam práce policajtov služby hraničnej a cudzineckej polície.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články