ISSN 1337-8481

Dychová skúška s pozitívnym výsledkom

KR PZ Žilina |MM| Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 38 ročná Katarína. Obvinená žena v utorok 8. júna pred 23.00 hodinou viedla po miestnej komunikácii v Bytči osobné motorové vozidlo Peugeot. Následne bola policajnou hliadkou z Obvodného oddelenia Policajného zboru Bytča zastavená. Počas kontroly sa podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,26 mg/l (2,63 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti obvinenej žene obmedzili osobnú slobodu a na mieste jej zadržali vodičský preukaz.

Počas vyšetrovania sa zistilo, že obvinená žena bola za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky v predchádzajúcich 24 mesiacoch postihnutá.

 

Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvinenú ženu.

 

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 

 

            Aktuálne informácie zo Žilinského kraja nájdet

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články