ISSN 1337-8481

Otvorenie modulovej lodenice pre rýchlostných kanoistov

MV SR  |MM|  Minister vnútra Roman Mikulec dnes slávnostne otvoril modulovú lodenicu na bratislavskom ramene Dunaja na Zemníku. Rýchlostní kanoisti zo Športového centra polície, tak budú mať k dispozícii nové priestory na prípravu, regeneráciu a oddych medzi tréningami.

Od športovcov očakávame veľké výkony, no akosi zabúdame, že im na to treba pripraviť aj vhodné podmienky. Rýchlostná kanoistika patrí medzi najúspešnejšie športy na Slovensku vôbec. Do dnešného dňa majú už 5 miesteniek na Olympiádu do Tokia, no doteraz nemali šatne a priestory na prípravu a odpočinok. Konečne sa to zmenilo,“ konštatoval minister vnútra Roman Mikulec.

„Projekt lodenice Športového centra polície sme plánovali veľmi dlho a veľmi sa teším, že sa nám ho podarilo dokončiť ešte pred začiatkom posunutých olympijských hier v Tokiu. Verím, že si novú lodenicu naši reprezentanti v rýchlostnej kanoistike naozaj za svoje výkony a výsledky zaslúžia a že im zvýši ich tréningový komfort,“ povedal riaditeľ Športového centra polície Juraj Minčík.

Z Olympiády v Riu de Janeiro si v roku 2016 naši rýchlostní kanoisti v štvorkajaku  priniesli striebornú medailu.

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Ďalšie články